Ekonomi

İstanbul Finans Merkezi açılıyor! Bakan Kurum’dan değerli açıklamalar

Bakanın konuşmasından satır başları şöyle:

Bugün, ülkemizi ekonomik bir üs haline getirecek ve bir çağ başlatacak olan İstanbul Finans Merkezi’ni Türkiye’nin Asrın Cumhurbaşkanı Sayın Cumhurbaşkanımızın onuruyla hizmete açmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz.

İlgili Makaleler

550 yıl sonra dünya ticaretinin merkezi olacak bu büyük eseri insanlığa sunmanın gururunu yaşıyoruz. İstanbul’u finansın merkezi yapan ve bu üstün eserle Türk Yüzyılını başlatan Cumhurbaşkanımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

LONDRA VE NEW YORK İLE YARIŞMAK İÇİN

3 milyon 380 bin metrekare inşaat alanına sahip olan IFC, 65 milyar liralık yatırım bedeli ile ülkemizi dünya ile rekabet ettirecek. Londra, New York gibi finans merkezleriyle rekabet edebilecek konuma getirecektir.

Talimatınızla 2100 kişilik kongre salonu yapalım dediniz. 2100 kişilik kongre merkezini Anadolu Yakası’na kazandırıyoruz.

Buraya gelen 100 bin kişiye hizmet veren finans sektörümüzün otopark trafiği sorununu çözecek. Ümraniye Kadıköy hattında bağlantı planladık, İFM kapsamında metro inşaatı devam ediyor. Bölgemizde bulunan çalışanlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak cami, yeşil alan ve okulları kapsamaktadır. Finans merkezinin tasarımında mimarlık tarihimizin Mimar Sinan formlarını kullandık.

Bu eserin tasarımında bir taraf batıda Kapalıçarşı’ya, diğer taraf Anadolu’muza, Büyük Mescidimize bakmaktadır. Özel tasarımcılarımızla çalışılan, geleneklerimizle bezenen finansımızın da kalbi atacak.

Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde daha nice dev eserleri kazandırmaya devam edeceğiz. 14 Mayıs’ta işlerin siyaseti diyeceğiz. 15 Mayıs sabahı uyanacağız. 15 Mayıs sabahı bekleyen depremzedelerimiz var. Dün 100 bin konutun temelini atan Türkiye 77. gününde.

Milyonlarca kardeşimizi ilgilendiren ve 60 bin kardeşimizin hak kazanma sürecini doğrudan yürüttüğümüz Fikirtepe’de bir tören düzenliyoruz. Sözümüzü yükseltmez, işimiz sözümüzün önünde durur.

15 Mayıs sabahı eser siyaseti yapmaya kaldığımız yerden devam edeceğiz. Medeniyet mirasımızı geleceğe taşıyarak ülkemizin mali yönden refahını artıracak eşsiz bir yatırımı bizlere kazandıran Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum.

Sayın Berat Albayrak, Lüfti Elvan, Nureddin Nebati, BDDK, SPK, Merkez Bankası ve burada görev yapan mimar, mühendis ve emekçilerimize teşekkür ediyorum.

tavas-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu