Haber

Fuat Oktay’dan Kızılay ve Kerem Kınık Açıklaması: “Çadır satışından dolayı üzgünüz, gerekli işlem yapılacaktır”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, büyük tartışmalara yol açan depremde Kızılay’ın çadır satışına ilişkin açıklama yaptı. Oktay ‘Kızılay’ın çadır satmasına da üzüldük. Kurumun kendi genel kurulu bulunmakta ve kendi yönetimini belirlemektedir. Zaten yapılması gerekenler var’ dedi.

AK Parti’nin Ankara’dan milletvekili adayı olarak gösterdiği Genel Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, katıldığı bir programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üye adaylarının sorulması üzerine Oktay, dün kabinede verdikleri hizmeti bugün Meclis’e vereceklerini belirtti.

Oktay, Türk Kızılayı’na yönelik eleştiriler ve çadır satışıyla ilgili soru üzerine şunları söyledi:

Kızılay 155 yıllık bir kurumdur. Şu anda Türkiye’de de genel bir mutabakat var. Kurumları bireylerden ayırmak gerekir. Bu kurumların hepsi bizim. Siyasi tartışmaların malzemesi yapılmamalıdır. Keşke böyle tartışmalar olmasaydı, bu tür şeyler gündeme gelmeseydi. Kızılay’ın kendi genel kurulu vardır ve yönetimini kendi belirler. Orada zaten gerekli tedbirler alınıyor. Tabii bu duruma herkes üzüldü. Çadır satışına ve bu konuların gündeme gelmesine de üzüldük ama Kızılay hepimizin kurumu, buna titrememiz lazım’ dedi.

haber-karesi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu