Haber

Bayburt’un yeni Valisi Mustafa Eldivan oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı Valiler Kararnamesi ile Bayburt’un yeni Valisi Mustafa Eldivan oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 57 yeni vali atandı. Yayınlanan kararname ile 2019 yılından bu yana Bayburt Valisi olan Cüneyt Epcim, Vali-Sivil İşler Başmüfettişi olarak atanırken, Bayburt Valiliği’ne Çorlu Kaymakamı Mustafa Eldivan atandı.

Mustafa Eldivan kimdir?

1972 yılında Kayseri’de doğdu. Ortaöğrenimini İncesu Lisesi’nde, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı.

05.01.1999 tarihinde Çorum Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Mecitözü, Gülnar ve Kıbrısçık ilçelerinde Kaymakam Yardımcılığı görevlerinde bulundu. İngiltere’nin Nottingham kentindeki Nottingham Üniversitesi’nde dokuz aylık mesleki ve dil eğitimini tamamlayan Kaymakam Eldivan, Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde “6-7 Eylül Olayları Işığında Türkiye’nin Azınlık Politikası ve Yansımaları” konulu yüksek lisans çalışması da yaptı. Sosyal Bilimler, Kamu Yönetimi Bölümü. Kemaliye, Doğanşehir, Hacıbektaş, Havran ve Avanos’ta Kaymakamlık yapan Vali Eldivan, bakanlığın 04.03.2016 tarihli onayı ile Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı da yaptı. İçişleri Bakanlığı’nın 2016/861 sayılı Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı olarak görev yaptı.

19.08.2017 tarih ve 345 sayılı KHK ile Bağcılar Kaymakamı olarak atanmış ve 26.08.2022 tarihine kadar Bağcılar Kaymakamı olarak görev yapmıştır.

11.08.2022 tarih ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Çorlu Kaymakamı olarak atanan Eldivan, bugün yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Bayburt Kaymakamı oldu. – BAYBURT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu